Розвиток здібностей дитини в ранньому віці

Тема раннього розвитку дитини не перестає бути актуальною, особливо за доступності різноманітної інформації про те – що ж це таке, коли треба починати розвивати дитину і, звісно, про те, що ранній розвиток це міф. Давайте спробуємо розібратися, які ж важливі етапи відбуваються в житті малюка до 3 років і як допомогти вашій дитині вирости всебічно розвиненою.

Зміни, які відбуваються в житті і організмі малюка в період раннього дитинства (від 1 року до 3 років) настільки значні, що є основою розвитку психіки людини. У цьому віці все відбувається вперше і має колосальне значення для всього подальшого життя, як фундамент: закладаються основи мови, взаємодії з іншими дітками, пізнання себе, своїх кордонів, оточуючих, світу.

У період приблизно року (у кого трохи раніше, у кого пізніше, тут немає догм), нерозривність єдності мами та малюка починає руйнуватися. Дитина стає більш самостійною, але при цьому дорослий продовжує супроводжувати в предметний світ. Взаємодія та ігри в цей період повинні бути спрямовані на вивчення предметів та їх призначення в житті – форм, кольорів, використання – для цього відмінно підійдуть і різноманітні бізі-куби (коли потрібно помістити квадрат в квадратну отвір і тд), розсортувати картки за кольорами, показати, що ми їмо і тд. Чим більше дорослий включений в процес – пояснює, дає спробувати самостійно (так, і іноді це помішати суп в каструлі, без фанатизму звичайно) – тим швидше дитина набуває новий досвід. Отримавши його, малюк з легкістю переносить освоєну модель на інший предмет. Таким чином, в грі відбувається відпрацювання та вдосконалення досвіду.

До 3 років мислення дитини грунтується на тому, що він встановлює взаємозв’язки між предметами, які потрапили в фокус його уваги. Саме тому йому складно концентруватися, коли навколо багато цікавого. Психологи радять не плутати любов до дитини з кількістю іграшок навколо і не вимагати від чада виняткової посидючості – концентрація уваги вже на пару десятків секунд на предметі достатня, щоб зробити свій “вклад” в питання розвитку.

Далі, для дитини в 2-3 роки важлива самостійність. Коли вона вчиться бути собою, досліджує себе і навколишній світ уже без допомоги дорослого, як раніше – а все більше і більше самостійно. З’являється перша криза, яку умовно називають “криза 3-х років”, хоча, ми ж пам’ятаємо що в сучасному світі все стрімко розвивається та все відносно. В даному віці дуже важливо:

  • Дозволяти дитині робити завдання під силу. Хоч і невміло, повільно, але самому і по-своєму. Допомагати прибирати в квартирі, готувати, годувати домашніх тварин (якщо вони є у вас звичайно).
  • Спілкуватися з однолітками та дорослими. Нехай малюк почне вітатися з сусідами в будинку, купувати самостійно собі печиво, отримувати з рук касира чек та інше.
  • Формувати його досвід, розповідаючи і пояснюючи все, що відбувається навколо. Нехай навіть ви розповідаєте історію про те, навіщо пташки прилітають на підвіконня вже в сотий раз – повірте, це дуже важливо для розвитку малюка.
  • Із повагою ставитися до почуттів та потреб дитини. Так, вона маленький – і, може бути, ще не все розуміє. Але це в першу чергу Людина, бажання якої необхідно підтримувати.
  • Давати малюку свободу для самовираження, акуратно направляючи в правильне русло.
  • Давати дитині право вибору, навіть в дрібницях: «Який светр сьогодні одягнеш?», «Куди підемо гуляти?». Крім очевидного розвитку та самовираження – це дозволить батькам уникнути раптових скандалів та зміни настрою.

У нашому дитячому центрі Teddy Bear Day Care ми звичайно ж “за” ранній розвиток вашої дитини, використовуючи при цьому самі екологічні методики взаємодії з малюками – ми багато граємо, читаємо, розмовляємо та гуляємо. Наш Центр розбитий на тематичні зони, де Ваш малюк може безпечно повзати, взаємодіяти з навколишнім світом та іншими дітьми, малювати та їсти.

Приходьте знайомитися! Ми знаходимося в самому центрі Києва – вул. Олеся Гончара 28б, офіс 9. Запис за телефоном – +380 (98) 985 58 85

Залишити коментар